Chikamberpur, Ghaziabad, Uttar Pradesh
GST No. 09AAFCP6723M1ZX
Call 07942816717 87% Response Rate
Send Enquiry
| Weight Holding Capacity (Kg) | < 5 Kg |
| Shape | Square |
| Type of Printing | Digital printing (CMYK) |
| Paper Grades(Outer / Inner Liners) | Fully Bleached Kraft Liner |
| Material Grade(GSM) | 140/150 GSM |
| Surface Coating | Laminated Coating |
| Application | Food Packaging |
| Color | Multi Color |
| Brand | Pim Packaging Private Limited |
| Special Finish | Spot UV Finish |
| Property | Moisture Proof, Food Grade |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Brand | Pim Packaging Private Limited |
| Thickness | 2 mm |
| Usage/Application | Packaging |
| Type | Packing Material |
| Packaging Type | Roll |
| Material | Paper |
| No Of Layer | Double |
| Patterns | Printed |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Brand | Pim Packaging Private Limited |
| Thickness | 1 mm |
| Usage/Application | Packaging |
| Type | Packing Material |
| Color | Yellow |
| Material | Paper |
| Patterns | Printed |
View Complete details
| Thickness | 2 mm |
| Usage/Application | Packaging |
| Packaging Type | Roll |
| Brand | Pim Packaging Private Limited |
| Material | Paper |
| Patterns | Printed |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Brand | Pim Packaging Private Limited |
| Thickness | 1 mm |
| Usage/Application | Advertising |
| Packaging Type | Roll |
| Material | Paper |
| Patterns | Printed |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10000 Piece
| Size | 90 x 350 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Advertising |
| Material | Paper |
| Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Glossy |
| Brand | Pim Packaging Private Limited |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details