Chikamberpur, Ghaziabad, Uttar Pradesh
GST No. 09AAFCP6723M1ZX
Call 07942816717 87% Response Rate
Send Enquiry
| Usage/Application | Advertising |
| Material | Paper |
| Brand | Pim Packaging Private Limited |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 0.5 mm |
| Shape | Rectangular |
| Pattern | Printed |
We are authentic supplier of high quality Printed Poster in various colorful designs. These are printed in our advanced manufacturing unit using best equipment and superior machines. With the use of best papers and ink they are made highly attractive and useful. These are used in several advertising and promotional activities. Our products are optimum, consistent and cost-effective.
Features:
Superior designs
Best quality
Different patterns
Additional Information:
View Complete details
| Usage/Application | Promotional |
| Material | Paper |
| Color | White |
| Thickness | 1 mm |
| Shape | Rectangular |
| Design Type | Standard, Customized |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Printed |
| Brand | Pim Packaging Private Limited |
We are expert group engaged in providing Digital Printed Poster as per the demands and requirements of our clients. With the use of best printing machines and materials, we provide excellent quality posters in attractive patterns. These are available in various sizes and can be designed in customized patterns. All our products are reliable, durable and cost-effective in price.
Features:
Attractive
Best quality
Best designs
View Complete details
| Usage/Application | Advertising |
| Material | Paper |
| Brand | Pim Packaging Private Limited |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Printed |
| Thickness | 1 mm |
| Shape | Rectangular |
View Complete details